Toyota RAV4 test Auto Motor Sport: Recenzie a hodnotenia

Toyota RAV4 test Auto Motor Sport: Recenzie a hodnotenia

Vitajte v našom článku, kde sa pozrieme na nedávne testovanie Toyota RAV4 od renomovaného časopisu Auto Motor Sport. Prezradíme vám všetky dôležité recenzie a hodnotenia, ktoré vám pomôžu pri výbere tohto populárneho SUV modelu. Pripojte sa k nám a získajte ucelený prehľad o tomto vozidle od jedného z popredných automobilových magazínov.
Prehľad exteriéru a interiéru vozidla Toyota RAV4

Prehľad exteriéru a interiéru vozidla Toyota RAV4

V testovaní vozidla Toyota RAV4 sme sa zamerali najmä na jeho exteriér a interiér. Exteriér vozidla na nás pôsobil veľmi moderným a športovým dojmom. Svojím agresívnym predným nárazníkom a elegantnými líniami nás naozaj zaujal. Naopak, interiér nám ponúkol veľa priestoru a pohodlia. Ergonomicky tvarované sedadlá a kvalitné materiály v interiéri nám zabezpečili maximálny komfort počas jazdy.

Vystrojenie interiéru vozidla Toyota RAV4 je naozaj pôsobivé. Moderné technologické prvky ako veľký dotykový displej, automatická klimatizácia či bezkľúčové spustenie motora nám zabezpečili prvotriedny zážitok z jazdy. Široká ponuka bezpečnostných prvkov ako asistenčné systémy pre jazdu či množstvo airbagov pre cestujúcich nás uistili v bezpečnosti počas jazdy vo vozidle Toyota RAV4.

Výkon a jazdné vlastnosti vozidla Toyota RAV4

Výkon a jazdné vlastnosti vozidla Toyota RAV4

Test automobilu Toyota RAV4 od časopisu Auto Motor Sport priniesol zaujímavé poznatky o výkone a jazdných vlastnostiach tohto vozidla. Podľa recenzentov ide o skvelý všestranný model, ktorý si poradí s rôznymi typmi terénu a podmienkami na cestách. Tu je prehľad hlavných pozitív a negatív testu:

 • Silné stránky:
 • Rýchly a spoľahlivý motor
 • Jemný a pohodlný jazdný zážitok
 • Veľký výber pohonných jednotiek a výbavy
 • Dobré hodnotenie pre bezpečnosť a spokojnosť zákazníkov

 • Slabé stránky:
 • Možné problémy s kvalitou interiéru
 • Širšia cenová škála oproti konkurenčným modelom
 • Občasné nedostatky vo výbave a technických špecifikáciách

Hodnotenie bezpečnostných funkcií Toyota RAV4

Toyota RAV4 sa v poslednom teste Auto Motor Sport stretla s vysokými očakávaniami a bezpečnostné funkcie tejto vozidla nezostali bez povšimnutia. Hodnotenie bezpečnostných funkcii RAV4 potvrdilo, že automobil disponuje technológiou, ktorá zvyšuje bezpečnosť jazdy a chráni cestujúcich v prípade nehody.

Výsledky testov ukázali, že bezpečnostné funkcie Toyota RAV4 sú plne pripravené na poskytnutie maximálnych možných ochranných opatrení. Medzi hlavné pozitíva patrí:

 • Integrovaný systém bezpečnosti Toyota Safety Sense
 • Assistencie pri prevencii kolízií
 • Systém monitorovania slepej skaly

Funkcia Hodnotenie
Toyota Safety Sense 5 hviezdičiek
Assistencie pri prevencii kolízií 4,5 hviezdičiek
Systém monitorovania slepej skaly 4 hviezdičky

Recenzia na pohon a spotrebu vozidla Toyota RAV4

V dnešnej recenzii sa pozrieme na výkonnosť a spotrebu vozidla Toyota RAV4 podľa testov Auto Motor Sport. Tento populárny SUV bol podrobený náročným testom, aby sme mohli poskytnúť čo najpresnejšie informácie pre našich čitateľov.

Pri testovaní výkonu sme zistili, že Toyota RAV4 má dostatok sily na pohodlné jazdenie po mestských uliciach aj na diaľniciach. S pohonom na všetky štyri kolesá a rôznymi režimami jazdy je možné adaptovať vozidlo na rôzne terény a podmienky.

Parameter Hodnota
Spotreba v meste 7,2 l/100km
Spotreba mimo mesta 5,6 l/100km
Výkon 203 koní

Doporučenia týkajúce sa údržby a servisu vozidla Toyota RAV4

Údržba a servis vozidla Toyota RAV4 sú kľúčové pre udržanie jeho spoľahlivosti a životnosti. Podľa testu magazínu Auto Motor Sport je dôležité pravidelne dodržiavať nasledujúce doporučenia:

 • Zmena oleja: Vhodný čas na zmenu oleja je každých 5 000 – 7 500 km, alebo jedenkrát ročne, ak prejdete málo kilometrov. Používajte odporúčaný olej pre vaše vozidlo, aby ste maximalizovali jeho výkon.
 • Kontrola brzdového systému: Pravidelná kontrola brzdových platničiek, kvapaliny a brzdových kotúčov je nevyhnutná pre bezpečnú jazdu a prevenciu pred poruchami.
 • Monitorovanie tlaku v pneumatikách: Chybný tlak v pneumatikách môže ovplyvniť ovládateľnosť vozidla a spotrebu paliva. Pravidelná kontrola a dopĺňanie vzduchu je dôležitá.

Zložka Doporučená frekvencia
Zmena oleja Každých 5 000 – 7 500 km
Kontrola brzdového systému Jedenkrát ročne
Monitorovanie tlaku v pneumatikách Pravidelne

Kľúčové poznatky

Dúfame, že táto recenzia vám poskytla užitočné informácie o teste Toyota RAV4 od Auto Motor Sport. Nech sa vám páči a neváhajte sa k nám vrátiť pre ďalšie novinky a recenzie o automobiloch. Ďakujeme za vašu pozornosť!
Toyota RAV4 test Auto Motor Sport: Recenzie a hodnotenia

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *