Fabia RS: Kedy sa prestali vyrábať? História a fakty
| |

Fabia RS: Kedy sa prestali vyrábať? História a fakty

V dnešnom článku sa pozrieme na legendárny automobil Fabia RS a jeho fascinujúcu históriu. Zistíme, kedy sa tento športový model prestal vyrábať a aké zaujímavé fakty s ním súvisia. Pripravte sa na zaujímavé informácie a prekvapivé odhalenia o tomto ikonickom vozidle.
História automobilu Fabia RS

História automobilu Fabia RS

Vyrobávaný v rokoch 2003 až 2007, Fabia RS je športová verzia obľúbenej kompaktného hatchbacku od Volkswagenu. Tento automobil bol stvorený pre tých, ktorí si chceli vychutnať výkon a športový štýl jazdy. Fabia RS bol označený ako jedna z najlepších športových verzií v danej triede, s výkonným motorom a športovým podvozkom.

Zastavili výrobu modelu Fabia RS v roku 2007, ale jeho odkaz na svetu automobilov zostáva trvalý. Tento športový hatchback sa stal ikonou medzi fanúšikmi rýchlych áut a dodnes je stále populárny na trhu s ojazdenými automobilmi. Svojím štýlom a výkonom si zaslúži miesto medzi legendami.

Rok výroby Motor Výkon
2007 1.9 TDI PD 130 kW

Vývoj a technické parametre

Vývoj a technické parametre

Skoda Fabia RS je športová verzia populárneho hatchbacku, ktorá zaujme svojimi výkonnými parametrami a agresívnym dizajnom. Tento model bol uvedený na trh v roku 2003 a bol okamžite obľúbený medzi fanúšikmi rýchlych áut.

Bohužiaľ, výroba Skoda Fabia RS bola zastavená v roku 2014, čo bolo sklamaním pre mnohých nadšencov. Napriek tomu však ostáva tento model obľúbeným medzi fanúšikmi z dôvodu jeho jedinečného štýlu a spoľahlivosti. Pozrime sa bližšie na niektoré technické parametre, ktoré robili Skoda Fabia RS takým špeciálnym vozidlom.

Dôvody zastavenia výroby

Počas svojej doby výroby Fabia RS získala veľkú popularitu medzi fanúšikmi závodných áut. Avšak, ako to už býva, každý model musí raz prísť do konca svojej éry. Prečo teda bola výroba tohto automobilu zastavená?

Hlavnými dôvodmi, ktoré viedli k zastaveniu výroby Fabia RS, boli zmeny v trendoch trhu a potreby zvýšenej účinnosti a ekologickejších riešení v automobilovom priemysle. Výroba športového modelu s vysokým výkonom až do tej doby prestala splňovať požiadavky zákazníkov a legislatívy týkajúcej sa emisií.

Výroba skončila v roku 2014 Zastavenie výroby zaznamenala tretia generácia Fabia RS

Popularita a dopyt na trhu

Popularita a dopyt na trhu

Skoda Fabia RS, športová verzia populárneho hatchbacku, sa stala obľúbenou voľbou medzi milovníkmi rýchlych a pohodlných áut. Vyrábaná bola od roku 2003 s cieľom ponúknuť zaujímavý výkon a športový dizajn za prijateľnú cenu. Fabia RS sa tešila veľkej popularite a získala si množstvo fanúšikov po celom svete.

Hoci bola výroba Škoda Fabia RS zastavená, zostáva jedným z najobľúbenejších modelov medzi fanúšikmi značky. Svojou kombináciou športového výkonu a jedinečného dizajnu si získala svoje miesto v histórii automobilového priemyslu. Pre mnohých je Fabia RS stále vzácna a žiadaná.

Model Výkon Cena
Skoda Fabia RS 2003 180 koní €20,000
Skoda Fabia RS 2010 180 koní €22,000

Hodnotenie výkonu a jazdných vlastností

Hodnotenie výkonu a jazdných vlastností

Výkon a jazdné vlastnosti Skody Fabia RS sú jedny z najdôležitejších prvkov, ktoré udávajú o tom, ako sa automobil správa na ceste. Tieto malé športové auto dokáže vyvinúť slušný výkon a poskytuje zábavné jazdné vlastnosti pre svojich majiteľov. Prehľad jazdných vlastností a hodnotenia výkonu sa nachádzajú nižšie.

Výkon:

 • 1.4-litrový 4-valec motor
 • Výkon 180 koní
 • Maximálny krútiaci moment 250 Nm
 • 0-100 km/h za 7,3 sekundy

Jazdné vlastnosti:

 • Priamá a presná riadenie
 • Dobrá ovládateľnosť v zákrutách
 • Kvalitné podvozok s nízkou spotrebou paliva
 • Športový charakter a pohodlné sedadlá

Odporúčania pre ďalších záujemcov

Informácia o tom, kedy sa prestala vyrábať Fabia RS, je dôležitá pre všetkých záujemcov o tento model. Fabia RS bola vyrábaná v rozmedzí rokov 2003 až 2014, čo znamená, že ide o pomerne dlhú existenciu na trhu. Aj keď sa výroba tohto športového hatchbacku ukončila pred pár rokmi, stále je medzi fanúšikmi veľmi obľúbená.

Pre tých, ktorí si chcú kúpiť ojazdený Fabia RS, je dôležité vedieť, že tento model má vysokú hodnotu ocenenia medzi majiteľmi. Vďaka spoľahlivému motoru a športovému podvozku je táto Fabia ideálna pre tých, ktorí hľadajú kompaktný a zábavný automobil na každodenné jazdenie.

Náhradné modely a alternatívy

Náhradné modely a alternatívy

Skúmali sme históriu Fabie RS a zistili sme, že výroba tohto športového kompaktného automobilu sa zastavila v roku 2014. Fabia RS si získala veľkú popularitu svojím výkonom a športovým vzhľadom, čo ju robí žiadúcim modelom medzi fanúšikmi značky Škoda.

Okrem športovej verzie RS existujú aj ďalšie zaujímavé modely a alternatívy Fabie, ktoré stále sú k dispozícii na trhu. Medzi ne patria:

 • Fabia Monte Carlo: Štýlová verzia s športovým dizajnom a špeciálnymi detailmi.
 • Fabia Combi: Priestranná kombi verzia s nízkou spotrebou a dostatočným batožinovým priestorom.
 • Fabia SUV: Koncept SUV verzie Fabie s robustným vzhľadom a terénnymi schopnosťami.

Kľúčové poznatky

Dúfame, že vám tento článok o histórii a faktách týkajúcich sa výroby Fabie RS poskytol zaujímavé informácie. Aj keď sa prestala vyrábať, zostáva táto automobilová ikona v srdciach mnohých fanúšikov. Nezabudnite sledovať naše ďalšie články, ak vás zaujíma viac podobných tém zo sveta motorovej techniky. Ďakujeme za váš záujem a šťastné cestovanie!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *